Doktor Seçimi

0
1286
görünümler
hamilelik ve doktor
doktor seçimi

Hamilelikte doktor seçimi gebeliğe başlamadan önce tamamlanmalıdır. İddia ediyoruz doktor seçimi en az eş seçimi kadar önemlidir!

Bebek sahibi olmaya karar verdiğinizde tavsiye ve tedavisine ihtiyaç duyabileceğiniz ilk kişi annenizden önce doktorunuzdur. Hurafelerden arınmış güvenli bir gebelik ve doğum için en fazla güveneceğiniz ya da güvenmek zorunda olduğunuz kişi doktorunuzdur.

Kendi sağlığınızı ve dünyaya getirmeyi planladığınız minik yavrunuzu hiç düşünmeden tecrübesine teslim edeceğiniz uzmanı seçmek için yapabilecekleriniz şunlar:

Arkadaş Tavsiyesi:

Çevrenizde daha önce sizin geçmeyi planladığınız yoldan geçmiş arkadaşlarınız ya da tanıdıklarınız var ise onların tavsiyelerini isteyebilirsiniz

İnternet:

Artık tüm doktorlarla ilgili internette hasta yorumlarını bulmak mümkün. Olumlu ya da olumsuz yorum kalabalığından etkilenmemek için öncesinde kafanızda belirlediğiniz birkaç isim üzerine yoğunlaşmanız zaman kaybını engeller.

Hastane:

Kimse istemez ancak doğum esnasında oluşabilecek olumsuz durumlara anında müdahale edebilecek teknik ve personel donanımına sahip olan bir hastanede doğum yapmanızı sağlayabilecek bir doktor ile yolunuza devam etmenizi tavsiye ediyoruz. Günümüzde bir çok tam teşekküllü hastane daha önceden anlaşıldığı takdirde dışarıdan hasta ve doktor kabulü yapmaktadır. Doktorunuzu seçerken ya belirlediğiniz hastanede görev yapıyor olmasına ya da bu hastanede doğum yapmanızın mümkün olduğu garantisini veriyor olmasına dikkat edin

Kanınızın ısınması:

Başlık komik gibi gelebilir ancak yaklaşık 40 hafta boyunca sık sık görüşeceğiniz kişinin sizin kafanıza uygun, çekinmeden aklınıza gelen soruları rahatça sorabileceğiniz, anlayışlı, sevecen olmasını istemek hakkınız.

Annesibebesi olarak tavsiyemiz;

Size 24 saat ulaşabileceğiniz bir telefon numarası vermeyen, aradığınızda ulaşamadığınız ya da ulaşamadığınız zamanlarda kısa sürede size dönmeyen, sadece randevu saatleri içinde ulaşabildiğiniz doktorları elemeniz.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz