Kolayca Hamile Kalın: 7 adımda hamilelik

2
1369
görünümler

Hamile kalmak istiyorum, artık benim de bebeğim olsun diyorsanız. Bebek sahibi olmak istiyorsanız, anne olmak istiyorsanız bu makalemiz tam size göre.

Hamile Kalmaya Hazır Mısınız? O zaman erkenden uygulamanız gereken şu hamilelik planına göz atın

Doğum kontrolünü durdurun (Birkaç Ay önce)

 

hamile kalmanın yolları
kolayca hamile kalmak

Evlendiğinizden beri aldığınız o minik sevimli doğum kontrol haplarını çöpe atmanın zamanı geldi. Yapılan araştırmalara göre hamilelik planlaması yapan kadınlar doğum kontrol haplarını bıraktıklarında vücutlarının tekrar düzene oturması birkaç ayı bulabiliyor. Hamile kalmak isteyen kadınların çalışmaya başlamadan en az iki ay önce doğum kontrol haplarını bırakmaları vücutlarına gebelik için hazırlanma şansı veriyor. Bu süreç yumurtlama takibi ve denemeler için de gayet uygun. Enjeksiyon ile korunan kadınların ise 9 ay enjeksiyon yaptırmamış olmaları tavsiye ediliyor.

Not: Gerek doğum kontrol hapı gerekse progesteron hormonunun enjeksiyonu ile korunan kadınlar korunmayı bıraktıktan sonra herhangi bir zamanda hamile kalabileceklerini unutmamalılar.

Doğurgan günlerinizi belirleyin:

Eşinizle ne sıklıkla ilişkiye girdiğinizin hiç bir önemi yok. Önemli olan verimli günlerinizde ilişkiye girebilmek. Eğer yumurtlama döneminizdeki kilit günleri kaçırırsanız , Hamile Kalamazsınız. Yani Önemli olan sayısı değil, İşlevi J

Adet döngüsü düzenli oaln kadınlar için beklenen adet tarihinden (bir sonraki adetinizin tahmini başlangıç tarihinden) 14 gün geriye giderek tahmini yumurtlama dönemi tesbit edilebilir. Kesin günü bilmek için eczanelerde satılan ovulasyon kitleri  belirlenen günden birkaç gün önce kullanılmaya başlanabilir.

Adet döngüsü düzensiz kadınlar ovulasyon kitini iki adet dönemi arasında her gün kullanarak en doğru sonuca ulaşabilir.

Yumurtlamadan önce ilişkiye girin

Güçlü bir sperm iki ya da üç gün boyunca rahim ya da fallop tüpleri etrafında yapışıp kalabilir, Ancak nazlı yumurtanın rahimde kalma süresi yalnızca 12 ila 24 saat. Yukarıdaki adımları izleyip yumurtlama gününüzden emin oldu iseniz, yumurtlamadan önce ilişkiye girerek yumurtanız rahminize indiğinde spermlerin onu karşılamasına yardımcı olabilirsiniz.

Tipik 28 günlük adet döngüsü için adetinizin başladığı günden itibaren 14. Gün yumurtlama gününüzdür. Örneğin 12. Günden itibaren ilişkiye girmeye başlayabilirsiniz. Eğer ovulasyon kiti kullanmıyorsanız kesin tarihi bilemeyebilirsiniz. Bu durumda 15. Ve 16. Günde de ilişkiye girmenizde fayda var.

Bunları yapın

İlişkiden sonra sırt üstü yatın. Vajina doğal olarak aşağıya eğimlidir sex sonrası kadının sırt üstü yatması spermlerin hedefe ulaşmasında onlara yardımcı olacaktır. Dizleri ya da bacakları yukarı kaldırmanın da faydası olduğu söylenmekte.

Gece uyumadan önce ilişkiye girin: Araştırmalar sabah yapılan sexin sperm kalitesi açışından hamilelik şansını arttırdığını söylese de gece uyumadan önce girilen ilişki sonrası uzun süre sırt üstü yatmak mümkün olduğu için tavsiyeler bu yönde.

Kadının altta olduğu pozisyonu seçin. İlişki sonrası hareket etmek zorunda kalmadan sırt üstü yatabilsin.

Bunları yapmayın

Kayganlaştırıcı kullanmayın. Kayganlaştırıcıların spermlerin daha çabuk vajinaya ulaşmasını sağlayacağını düşünenler varsa vazgeçsin. Vajina içerisinde kullanılacak kimyasal vajinanın doğal Ph dengesini bozarak sperm kalitesini bozabilir. Bu da hamileliğe engel olabilir.

Test zamanı

Eveeet!!! Bütün aşamaları başarıyla atlattıktan sonra sıra geldi teste. Öncelikle acele etmeyin. Unutmayın ki gebeliği en en en erken tespit eden testler için bile yumurtlamadan sonra en az 10 gün geçmesi gerekir. En doğru sonuç adet tarihinde ya da adet tarihi geçtikten sonra alınır.

Test negatifse

Bu ay hamile kalamadınız mı? Paniğe kapılmayın. Bir çok çift sizin geçtiğiniz bu yoldan geçti. Araştırmalara göre düzenli sex hayatı olan ve korunmayan kadınların yarısından fazlası ilk 6 ay gebe kalamıyor. Bir çoğu da ilk bir yıl. Bunun bir çok sebebi ola

kolyaca hamile kalın
hamile kalmak

bilir. Belki de yumurtlama gününü yanlış hesapladınız ve spermler yumurtayla hiç karşılaşmadı. Bir sonraki deneme için psikolojinizi rahatlatın. Unutmayın sadece stres bile başlı başına gebeliğe engel.

Önemli Not

Bu site tamamen bilgilendirme  amaçlıdır. Sitede yer alan tıbbi görüş ve sağlıkla ilgili bilgiler bireysel durumlar için tanı ve tedavi olarak kabul edilmemelidir. Sağlıkla ilgili sorularınıza  en doğru cevabı doktorunuz verecektir.

Önceki İçerikDoktor Seçimi
Sonraki İçerikErken Gebelik Belirtileri
Paylaş

2 YORUMLAR

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz