Psikolojik Hazırlık

0
1082
görünümler
gebelik öncesi
hamileliğe hazırlık

Hamileliğe hazırlık sadece fiziksel olmaz ruhsal olarak da kendinizi hazırlamalısınız. Anne baba olmaya karar verdiğinizde bedeniniz kadar ruhsal durumunuzun da buna hazır olması gerektiğini biliyor muydunuz?

Bir bebek sahibi olmak

Aranıza yeni katılacak olan ailenizin en taze üyesi minik yavrunuzun siz getireceği kocaman mutluluğun yanı sıra hayatınızda meydana gelecek kocaman değişikliklerin de sorumlusu olacağının bilincinde olmalısınız.

Annesinin karnında misafir olduğu yaklaşık 40 hafta boyunca, sevgili annemizin hormonlarıyla top gibi oynayıp onun davranışlarında kalıcı olmasa da büyük davranış değişikliklerine sebep olacağını bilmenizde yarar var.

Hamilelik süresince annenin yaşadığı bu değişiklikler baba adayını doğrudan etkileyecektir.Bu sürecin geçici olduğunu  bilir ve  kendini bu duruma hazırlarsa hem kendisinin hem de sevgili eşinin bu zor dönemi daha kolay atlatmasını sağlayabilir.

Hamileliğe hazırlık ipuçları

Bu dönemde size yardımcı olacak ipuçları için bu yoldan daha önce geçmiş güvendiğiniz kişilere danışabilir ya da bir uzmandan yardım alabilirsiniz. Ne kadar zor olursa olsun bu dönem sizlerin güçlü duruşu ve önceden yapmış olduğunuz psikolojik hazırlık ile daha kolay atlatılacak ve yaşadığınız mucizenin tadını çıkarmak daha kolay olacaktır.

Önceki İçerikGebelik Öncesi
Sonraki İçerikDoktor Seçimi
Paylaş

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz